Kuchnie, które klienci oglądają w katalogach producentów są wręcz idealne i wszystko w nich pasuje do wystroju. Jest to zasługa dobrze zaprojektowanej kuchni, dobrze dobranych sprzętów i rozplanowanych we właściwych miejscach. 

Jakie są rodzaje zlewów kuchennych?

granitowy zlew kuchennyNawet w bardzo małej kuchni musi się znaleźć miejsce na zlewozmywak, ponieważ jest on niezbędnym elementem wyposażenia. Służy on przede wszystkim do mycia naczyń, produktów spożywczych i rąk. Jeżeli będzie on miał właściwą głębokość i dobrze dobraną baterię, to nawet najmniejszy, jednokomorowy zlewozmywak stanie się praktyczny. W każdym sklepie z wyposażeniem wnętrz znajdziemy granitowy zlew kuchenny, który obecnie jest najczęściej wybierany przez klientów. Dzieje się tak przede wszystkim z powoduj jego trwałości i odporności na uszkodzenia i zarysowania. Ponieważ składa się on w dwudziestu procentach z dedykowanych żywic, a w osiemdziesięciu procentach z piasku granitowego, to nawet po wielu latach intensywnego użytkowania będzie wyglądał jak nowy. Dodatkowo jest on pokryty powłoką antybakteryjną, która maksymalnie minimalizuje ryzyko gromadzenia się na nim groźnych dla zdrowia bakterii. Granitowe zlewy mogą występować w wersji jedno, półtora i dwukomorowej w kształcie koła, prostokąta, lub kwadratu. Granit w przeciwieństwie do stalowych zlewozmywaków, może przybierać różne barwy. Najczęściej spotykane są białe, kremowe, szare i czarne, gdyż są uniwersalne i pasują do większości wnętrz. Ich montaż jest bardzo prosty i nie sprawia większych problemów.

Ceny zlewów kuchennych są bardzo zróżnicowane i zależą przede wszystkim od modelu, surowca z jakiego są wykonane oraz od wielkości. Najtańsze są modele stalowe, natomiast najdroższe zlewozmywaki z granitu i kamienia.