Moi koledzy namówili mnie na grę Fortnite. Dlaczego im się udało? Głównie dlatego, bo jest darmowa, więc nie było powodu, żebym nie mógł spróbować. Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to to, że w dużej mierze można spotkać w niej dzieci – będące swoją drogą niezwykle dobrą, potencjalną widownią. Słyszałem sporo o streamingu oraz o jego zaletach, dlatego z wielką chęcią spróbuję swoich sił.

Odpowiedni komputer do streamingu

komputer do streamowania fortniteZacząłem więc szukać informacji na temat setupu. Nigdy nie sądziłem, że maszyna może tyle kosztować! Ale, jak to się mówi, za jakość trzeba płacić. Okazało się, że komputer do streamowania Fortnite to jednak dość spory koszt, ale pozwala on na płynny przepływ gry przy jednoczesnym zachowaniu świetnej jakości obrazu Live. Oczywiście nie jest to jedyna rzecz, której potrzeba – potrzeba też dobrego, stabilnego łącza, oświetlenia i dodatkowych bajerów takich jak światło czy kamery. Mimo to dalej uważałem, że to jednak komputer jest tym najważniejszym elementem, od którego zdecydowanie trzeba zacząć. Nie myliłem się – dziesiątki osób na różnych forach z poradami dotyczącymi streamingu podkreślały, że nieważne, ile będzie się miało bajerów, jeżeli hardware zacznie się palić przy obciążeniu streamem oraz gameplayem. Mi to jednak nie miało grozić – zamówiłem najlepszy sprzęt, jaki sklep miał na stanie.

Wszystko poszło jak po maśle. Udało mi się wszystko zdobyć co potrzebowałem, wystarczy to wszystko ze sobą skonfigurować. Stworzyć swój swój fanpage na portalach społecznościowych oraz awatar, ogarnąć możliwość płatności dla widzów i można startować ze streamingiem gry w Fortnite, albo innego FPSA, ewentualnie jedną z popularnych gier moba. Wierzę, że uda mi się stworzyć swoją społeczność jaką posiadają inni streamerzy.